Antarktida v novém čísle časopisu INTERFACE

Právě vychází druhé letošní číslo časopisu INTERFACE, který vydává Centrum pro transfer technologií Masarykovy univerzity. Jeho ambicí je být výkladní skříní aplikovaného výzkumu na MUNI a propagovat spolupráci s aplikační sférou odborné i laické veřejnosti. Svůj prostor v něm dostala i Antarktida.

6. 11. 2019

Bez popisku

Hlavním tématem podzimního vydání jsou spin-off společnosti, které pomáhají přenášet univerzitní vědění do praxe. Tento model komercializace vědeckých výsledků je státem čím dál víc "chtěný", přesto jsou české univerzity v zakládání spin-off s majetkovým podílem poměrně zdrženlivé. Jaké jsou limity tohoto typu podnikání a jaké benefity naopak statut spin-off přináší? Přečtěte si příběhy spin-off MUNI.

Dále si můžete přečíst například článek o licenci na vývoj sloučenin pro boj s rakovinou, kterou MUNI uzavřela s britskou biotechnologickou firmou Artios Pharma, či o expanzi ochranné známky „Tested in Antarctica“ do zahraničí.

V rozhovoru s profesorem Petrem Dvořákem, který po osm let řídil jako prorektor na Masarykově univerzitě oblast vědy a doktorského studia, se dočtete, co si myslí o nepřátelích kvalitní vědy a proč podle něj musí být věda mezinárodní.

ČASOPIS


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info