Manažer Českého antarktického výzkumného programu vystoupí na Colours of Ostrava

7. 7. 2023

Devět řečníků posílá MU do mezinárodního diskusního fóra Meltingpot, které bude 20. července součástí multižánrového hudebního festivalu Colours of Ostrava. Uprostřed léta se představí i činnost vědecké stanice J. G. Mendela v Antarktidě.

„Vždy vítám každou příležitost informovat veřejnost o našich aktivitách a jejich významu pro společnost, nejen českou, ale i globální,“ říká Pavel Kapler, manažer Českého antarktického výzkumného programu (CARP), jehož součástí je vědecká stanice J. G. Mendela fungující od roku 2007.

Pavel Kapler na festivalu vystoupí se svou popularizační slide-show Česká Antarktida. „Už jsem ji přednesl od mateřských škol přes všechny stupně vzdělávacích institucí až po domovy důchodů. Meltingpot je skvělou příležitostí oslovit pro mě zcela nové publikum, což je skvělé,“ hodnotí manažer antarktické vědecké stanice. Uvědomuje si, že festival skýtá mnoho dalších podnětů: „Nabídka je velice pestrá a je mi jasné, že v této uspěchané době, navíc na festivalu, který má pestrost ve svém názvu, nebude jednoduché pozornost posluchačů získat. Vzhledem k termínu konání ale věřím, že téma ledového kontinentu bude v letním horku dostatečně atraktivní,“ zmiňuje Pavel Kapler.

Celý článek najdete na em.muni.cz


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info