Polárníci přebrali k testování zářící produkty i termoponožky

Členové letošní vědecké expedice do Antarktidy si osobně převzali produkty EquiRay, které budou nosičem k testování SUNFIBRE® technologie od společnosti SCILIF s.r.o., jedinečnému systému aktivního svícení z optických vláken. Ochranu proti nepříznivým vlivům polárníkům poskytnou ponožky Svarog společnosti NORTHMAN OUTDOOR s.r.o.

27. 11. 2023

Účastníci letošní vědecké expedice s výrobky společnosti SCILIF s.r.o. i termoponožkami společnosti NORTHMAN OUTDOOR s.r.o.

Od roku 2017 bylo na české vědecké stanici J. G. Mendela v Antarktidě testováno již 23 výrobků, provedeno více než 170 testů a celkově bylo uděleno 11 licencí k užívání ochranné známky Testováno v Antarktidě. I v roce 2024 bude spotřebitelské testování nadále probíhat a výrobci se tak mohou těšit na cennou zpětnou vazbu od samotných polárníků.

Technologie SUNFIBRE patří k nejlepším aktivním technologiím svícení na světě. V letošním roce se nám podařilo produkt otestovat na nehořlavost a se zářícími produkty tak mohou hasiči i do indoor aplikací. Takže jsme si řekli, že teplo máme, pojďme zkusit otestovat zimu a extrémní podmínky Antarktidy. Chceme tak technologii vystavit např. bílé tmě, otestovat vhodnost barevného svícení, ale zajímá nás i uživatelská přívětivost ovládání samotného produktu, vysvětluje Tereza Budská, Account Manager společnosti SCILIF s.r.o. 

Tereza Budská ze společnosti SCILIF s.r.o. pomáhá členům expedice se zkoušením správného použití výrobků
Ponožky Svarog společnosti NORTHMAN OUTDOOR s.r.o., které jsou připraveny k testování

Kromě SUNFIBRE technologie budou výzkumníci vybaveni i termoponožkami NORTHMAN. Když jsme se setkali s nabídkou testovat výrobky v Antarktidě, okamžitě nás zaujala možnost ověřit výjimečnou odolnost a výkon našeho produktu za extrémních podmínek. Díky obsahu merino vlny poskytují ponožky Svarog ideální poměr termoregulace chodidla v závislosti na zátěži s odvodem vlhkosti. Otestovat náš nejlepší produkt v nehostinných podmínkách Antarktidy je tak pro nás jedinečná příležitost,“ uvádí Adam Jendřejek, Brand Manager společnosti NORTHMAN OUTDOOR s.r.o.

Mimo uvedené výrobky budou polárníci testovat technologii G-HEATEX, která bude použita ve vyhřívaných obalech na notebooky, tablety, GPS a powerbanky. Výrobky jsou aktuálně ve výrobě a dodá je švédská společnost GRAFREN AB.

Centrum pro transfer technologií už 7 let umožňuje produktům širokého portfolia testovat se v náročných podmínkách Antarktidy a usilovat tak o ochrannou zámku Testováno v Antarktidě. Ochranná známka funguje nejen jako potvrzení kvality, ale umožňuje výrobkům získat konkurenční výhodu. 

Více o jedinečné SUNFIBRE technologii, výjimečných vlastnostech ponožek Svarog
i inovativní technologii G-HEATEX se dočtete v článcích, které připravujeme.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info