Se známkou Tested in Antarctica firmy uspějí i v zahraničí

Ochranná známka Tested in Antarctica, která platí od roku 2018 v Evropské unii, se rozšířila i do Ruska, USA a na Ukrajinu. K rozšíření ochrany loga s vločkou unášenou ledovým větrem Masarykova univerzita přistoupila na podnět komerčních partnerů, kteří nechali testovat své výrobky na polární vědecké stanici J. G. Mendela.

1. 12. 2020

Bez popisku

Centrum pro transfer technologií spolupracuje na projektu ochranné známky Testováno v Antarktidě s týmem polárního výzkumu od roku 2016, kdy byla zapsána stejnojmenná česká ochranná známka. O dva roky později ji doplnila známka evropská, tentokrát v anglickém znění.

Známku uděluje Masarykova univerzita produktům, které byly testovány a uspěly v drsných podmínkách Antarktidy. Nositelem známky je po prvních dvou ročnících testování celkem devět různých výrobků, od outdoorového vybavení, přes impregnaci, až po hydroizolační fólii.

Právě výrobce fólie, česká společnost Fatra, měl jako první zájem o evropskou ochrannou známku. „Zhruba 70 procent našich výrobků vyvážíme do zahraničí. Zákazníci z Finska, Norska, Švédska zaregistrují, že fólie prošla poměrně náročným testem odolnosti,“ řekl na červnové tiskové konferenci Jaromír Novák z vedení firmy. Zájem komerčních partnerů o využití ochranné známky v zahraničí byl pak podnětem k rozšíření ochrany i do dalších zemí. Známku Tested in Antarctica tak lze obdržet i pro státy Evropské unie, Rusko, USA a Ukrajinu.

 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info