Známku Testováno v Antarktidě získaly bundy Expedition

Jana Daňková z Centra pro transfer technologií MU a manažer České vědecké stanice J. G. Mendela v Antarktidě Pavel Kapler předali v pátek 14. října 2022 certifikát úspěšně testovanému výrobku bundy Expedition od společnosti Faramugo, který získal právo používat ochrannou známku „Testováno v Antarktidě“.

18. 10. 2022

Bez popisku

Členové vědecké expedice Masarykovy univerzity si v listopadu 2021 převzali bundy od českého výrobce outdoorového oblečení společnosti Faramugo, aby je od prosince 2021 do března 2022 testovali na České vědecké stanici J. G. Mendela v Antarktidě. Šlo o speciální na míru připravenou edici bund, které vědcům sloužily jako svrchní vrstva oblečení při pobytu v terénu. 

Téměř 4 měsíce byly bundy vystaveny rychle se střídajícím teplotám, intenzivnímu UV záření, silnému větru, dešti i sněhu. V Antarktidě je negativní dopad lidské činnosti minimalizován, tím je mezi kontinenty jedinečná. Veškeré odpadky si polárníci vozí zpět domů, jsou zde preferovány obnovitelné zdroje energie. Proto i oblečení musí splňovat ty nejpřísnější ekologické normy spolu s nároky na kvalitu materiálu a jeho zpracování. My jsme si dali na tom všem extrémně záležet, i proto nás těší, že naše bundy obstály a můžou se tak od dnešního dne pyšnit ochrannou známkou Masarykovy univerzity, vyhodnotil výsledky testování Vladimír Bureš, jednatel společnosti Faramugo s.r.o.

Firmy mají díky Masarykově univerzitě jedinečnou možnost získat na své výrobky zpětnou vazbu a vystavit je extrémním podmínkám, kterých by při běžném testování nedosáhly. I to jim může přinést konkurenční výhodu – při získání ochranné známky a správném uchopení marketingové komunikace mohou zákazníkům lépe odprezentovat kvalitu výrobku. „Výsledky všech spotřebitelských testů zveřejňujeme na webových stránkách www.testovanovantarktide.cz. Zájemci tam najdou informace o tom, v čem podle našich hodnotitelů výrobek vynikl, proč si zasloužil ochrannou známku nebo jaké jsou jeho rezervy,“  vysvětluje Jana Daňková, business manažerka Centra pro transfer technologií MU, která má projekt Testováno v Antarktidě na starosti.


Testovaná bunda Faramugo Expedition obstála v extrémních podmínkách Antarktidy a výrobce má právo označit tento výrobek ochrannou známkou Masarykovy univerzity "Testováno v Antarktidě".

      Bundy Expedition jsou již teď dostupné na webových stránkách výrobce.

 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info